Alexis Tae
| Born | October 20, 1997 |
|---|---|
| Birthplace | Pittsburgh, Pennsylvania, United States |
| Ethnicity | Mixed-race (primarily Black) |
| Hair color | Black |
| Eye color | Brown |
| Height | 5'6" (167 cm) |
| Weight | 114 lbs (52 kg) |
| Body type | Slim |
| Measurements | 32-24-32 |
| Bra/Cup size | 32A |
| Boobs | Real/Natural |